Język angielski szkoła podstawowa

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego?

Badania naukowe oraz osobiste doświadczenie nauczycieli dowodzą, że im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepsze będą efekty zdobyte niższym nakładem sił. Dzieci, które idą do szkoły, stają się znacznie dojrzalsze niż przedszkolaki, jednak ich umysł wciąż jest wyjątkowo chłonny i otwarty na naukę podczas zabawy. To dlatego w szkole podstawowej wciąż tak ważna jest atrakcyjna forma zajęć języka angielskiego.

Czy nie wystarczy angielski w szkole?

Niestety, w tradycyjnej szkolnej klasie liczącej ponad 20 dzieci skuteczna nauka języka obcego to fikcja. Często dzieci do znudzenia kolorują obrazki zamiast słuchać, mówić i bawić się po angielsku.
Jako uzupełnienie i rozwinięcie podstawowych zajęć szkolnych proponujemy program grup kameralnych od 2 do 5 osób. Na tego typu zajęciach każdy uczeń jest traktowany indywidualnie a program jest dopasowywany do konkretnej grupy. Inaczej będą wyglądały zajęcia dla samych chłopców a inaczej dla dziewczynek.

Jak wyglądają zajęcia?

Firma Modern English specjalizuje się od 2006 roku w nauce języka angielskiego dzieci w szkołach podstawowych. Prowadzimy zajęcia w kameralnych grupach z języka angielskiego dla uczniów z klas 0 – 6 (również w formie kontynuacji zajęć językowych dla przedszkolaków na poziomie wyższym niż w szkole).
Kładziemy duży nacisk na praktykę i atrakcyjną tematykę zajęć. Aktywizacja uczniów i prowokowanie do wykorzystywania zdobytych umiejętności językowych sprawia, że język angielski dla dzieci w szkole podstawowej z lektorami Modern English przynosi znakomite efekty.
Za zgodą Dyrekcji szkoły oferujemy zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu tuż przed lekcjami dzieci lub zaraz po nich. Zajęcia z lektorem Modern English mogą też mieć formę korepetycji – pomocy w przygotowaniu do sprawdzianów i testów. Koszt nauki jest uzależniony od liczby uczestników. Oferujemy wyspecjalizowaną kadrę zarówno pod względem językowym, jak i metodycznym, atrakcyjne materiały oraz ciekawe, prowadzone w miłej atmosferze ćwiczenia.

Z czego korzystamy?

Zajęcia dodatkowe są prowadzone na podstawie podręczników firmy Longman „English Adventure”. W podstawy języka angielskiego wprowadzają znane postaci z filmów Disneya, a podręczniki są dostosowane do wytycznych nauczania w polskiej szkole.
W ramach zajęć korzystamy również z serii płyt DVD Disney’s Magic English. Seria zawiera językowe gry i zabawy, piosenki oraz filmy rysunkowe, dzięki którym dzieci nauczą się nowych słów i wyrażeń aktywnie uczestnicząc w zajęciach.
Na zajęciach wykorzystujemy także materiały z programu Super Simple Songs. Proste, zapadające w pamięć piosenki pozwalają opanować angielskie zwroty oraz słownictwo.
Doświadczeni w nauce najmłodszych nauczyciele Modern English aktywizują dzieci do uczestnictwa w konwersacji, która skupia się na istotnych elementach komunikacji językowej. Dzieci uczą się nazywać emocje, uczą się zwrotów obcojęzycznych obrazowanych gestami, które dzięki intuicyjnej metodzie zapadają w pamięci.
W zajęciach wykorzystujemy również karty obrazkowe aktywizując zmysły dzieci – nauczając języka poprzez słuch – w mowie i w piosenkach, wzrok – za pomocą filmów i obrazków oraz dbając o to, aby interakcja na zajęciach przebiegała w miarę możliwości w języku angielskim ośmielając dzieci do samodzielnego artykułowania mowy w obcym języku.

Kto, gdzie, kiedy?

Lektorzy języka angielskiego z Modern English są specjalnie przygotowani i przeszkoleni do prowadzenia dodatkowych zajęć z uczniami szkół podstawowych. Zajęcia dodatkowe mogą być prowadzone przed lub po zajęciach szkolnych w szkołach na terenie Poznania oraz w okolicach miasta, z częstotliwością raz lub dwa razy w tygodniu.

Język angielski z Modern English przynosi dzieciom mnóstwo satysfakcji. Daj się zaskoczyć swojemu dziecku. Już niedługo porozmawiacie po angielsku. 😉